SAVJETI ZA RODITELJE KORONAVIRUS/POTRES

Svjesni izazova s kojima se svi suočavamo u ovakvim izvanrednim okolnostima pripremili smo materijal Odgojnog savjetovališta Centra za rehabilitaciju Edukacijsko - rehabilitacijskog fakulteta.
Nadamo se kako isti može biti dodatni resurs za pružanje podrške i osnaživanje naših najmlađih.
Materijal je prvenstveno pisan za djecu mlađe kronološke dobi, no vjerujemo kako može koristiti i starijima.

KAKO PODRŽATI DIJETE U NOŠENJU SA STRAHOM OD POTRESA

KAKO PODRŽATI VJEŠTINE SUOUČAVANJA I MENTALNO ZDRAVLJE DJECE

Ujedno smo pripremili priručnik pod nazivom "NEŠTO SE JAKO ČUDNO DOGODILO U MOM GRADU" koji može poslužiti roditeljima u tome kako djeci objasniti što se događa vezano uz pandemiju korona virusa.
Priručnik je preveden s engleskog jezika na hrvatski , a preporuku za objavljivanje dalo je i Hrvatsko psihološko društvo.
Namijenjen je djeci u dobi od 3-8 godina kako bi lakše razumjela što se trenutno događa, objašnjeno je što je to korona virus, što je socijalna distanca i još niz drugih tema vezanih uz aktualnu situaciju.
Uz spomenuti priručnik, navedeni koji slijede također mogu poslužiti kao pomoć.

NEŠTO SE JAKO ČUDNO DOGODILO U MOM GRADU
KORONA-SLIKOVNICA
ŠTO DA RADIM KAD SE BOJIM

MINDFULNESS - KRATKE VJEŽBE
DAN KADA JE SVE STALO
TI SI MOJ HEROJ - SLIKOVNICA (KAKO DJECA MOGU POMOĆI U BORBI PROTIV KORONAVIRUSA)

POTRAŽITE SAVJET TELEFONOM
Za besplatno telefonsko savjetovanje roditeljima zabrinutima za razvoj svoga djeteta i pružanje psihološke podrške možete se javiti stručnjacima sa Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta i Hrvatskom psihološkom društvu.
Raspored savjetovališta Edukacijsko- rehabilitacijskog fakulteta možete vidjeti na sljedećoj poveznici:
CZR SAVJETOVANJE RODITELJA RASPORED
(Ukoliko osjećate zabrinutost vezanu uz razvoj vašeg djeteta i to iz područja autizma, ADHD-a, jezično-govornog razvoja, teškoća u učenju, problema u ponašanju i sl.)

Psihološka pomoć za Grad Zagreb i Zagrebačku županiju dostupna je na sljedećim brojevima telefona:
TELEFONI PSIHOLOŠKA POMOĆ CORONA 2020.

KORISNI LINKOVI

ODGOJNO OBRAZOVNI RAD

S obzirom na  situaciju vezanu uz koronavirus i izvanredne okolnosti u kojima se svi skupa nalazimo oformili smo stranicu VRTIĆ ONLINE sa koje možete downloadati materijale koji vam mogu poslužiti kao pomoć u odgojno-obrazovnom radu s djecom. Aktivnosti su podijeljene prema dobi, a kako bismo predškolcima olakšali pripremu za školu izdvojili smo i posebnu stranicu PREDŠKOLA radi lakšeg snalaženja.
Odgojitelji su zajedno sa stručnim timom pripremili zanimljive aktivnosti koje možete provoditi skupa s djecom.